Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście

Jesienne zajęcia w klasie II

jesienne zajeciaJesień to najbardziej zadziwiająca pora roku. Cały świat zmienia się z dnia na dzień. Kolory w lesie, parku i ogrodzie zapraszają wszystkich, by wszyscy podziwiali jesienne krajobrazy.

Jesień sprzyja również prowadzeniu różnorodnych obserwacji. Uczniowie podczas zajęć o lesie obserwowali rośliny tworzące warstwy lasu. Samodzielnie zapisywali swoje spostrzeżenia i wykorzystali je podczas omawiania tematu w klasie. Teraz każdy wie, że wrzos to roślina runa leśnego a młoda sosenka tworzy podszyt.
W czasie jesiennych zajęć uczniowie klasy II dowiedzieli się również, w jaki sposób powstają „drewniane cuda”. Sami też spróbowali coś wyczarować. Czytając książkę Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”odkryli, że lektura to wielka frajda!!! Z kolei przygotowując się do obchodzonego co roku w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Języków Obcych przygotowali prezentację na temat Rosji. Nauczyli się piosenki pt. „Ułybka”, oraz własnoręcznie przygotowali drobiazgi związane z kulturą tego państwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

pit butonline

 

Adres

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
ul. Ułańska 6
11-040 Dobre Miasto

Telefony

Sekretariat: 89 622 20 20
Dyrektor: 89 622 20 23
Fax: 89 622 20 20

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Mail

nsp_snro@op.pl

 

pit butonline